Select Page

V Novem mestu je 12. aprila 2022 potekalo 22. državno tekmovanje v znanju računovodstva. Najboljši tekmovalci s šolskih tekmovanj so se pomerili na osnovnem in višjem nivoju in pokazali svoje znanje. Na osnovnem nivoju je tekmovalo 36 dijakov, na višjem pa 23.

Našo šolo sta pod mentorstvom Marije Svetec in Darje Horvat zastopali dijaki programa ekonomski tehniki. Na osnovnem nivoju sta tekmovala Maša Kulčar in Matjaž Magyar iz 2. C, na višjem pa Tamara Svatina in Samo Markovič iz 3. C. Dijaki so osvojili 3 zlata priznanja. Tamara Svatina je postala državna prvakinja na višjem nivoju, Samo Markovič je osvojil 2. mesto na višjem nivoju, Maša Kulčar pa 2. mesto na osnovnem nivoju.

Ekipno so dijaki naše šole postali državni prvaki in v skladu Pravilnikom o tekmovanju iz znanja računovodstva bo 23. državno tekmovanje potekalo naslednje leto na Ekonomski šoli Murska Sobota.

Iskrene čestitke ob doseženem uspehu!

Mentorici: Marija Svetec in Darja Horvat

Dostopnost